amunİzmir İşitme Cihazı Kullanımı - 2024

İzmir İşitme Cihazı Kullanımı

İzmir İşitme Cihazı Kullanımı İzmir İşitme Cihazının Günlük Kullanımı İzmir İşitme cihazını yeni kullanmaya başlayan kullanıcılar ilk zamanlarda adapte olmakta biraz zorlanabilirler ancak bu adaptasyon süresi en fazla bir hafta sürmektedir. İşitme cihazı kullanmaya başlayacak olan kullanıcıya cihazın özellikleri, açılıp kapanması, pili, özel durumlarda kullanımı, telefonda kullanımı, cihaza alışma dönemi, kulak kalıpları ve cihaz bakımı hakkında detaylı bilgi verilir.

Ülkemiz de birbirinden farklı çeşit ve modeller de bir çok işitme cihazı bulunmakla birlikte hepsi bir takım ortak özelliklere sahiptir.

İşitme Cihazı Pillerinin Takılması;

İzmir İşitme cihazının çalışabilmesi için pilleri artı ve eksi kutuplarının doğru yerleştirilmesi gerekmektedir. Piller bittiğin de cihaz uyarı sesi vermektedir. Çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için iki elinizin arasına alıp ötüp ötmediğine de bakabilirsiniz. Yeni bir pil takılacağı zaman pilin üzerinde ki bant çıkarılmalıdır. Yapışkan bantlar çıkarıldıktan on saniye sonra takılmalıdır. Biten piller çöpe atılmamalıdır. Bunları biriktirip cihaz satın aldığınız şubelere teslim edebilirsiniz.

İzmir İşitme Cihazının Günlük Kullanımı;

Cihaz kullanılmaya başlamadan önce işitme uzmanınızın verdiği öneriler ve kullanma kılavuzu dikkate alınmalıdır. Cihaz kulağa gösterildiği gibi uygun bir şekilde yerleştirilmelidir. Cihazların ince ayarları işitme cihazları firmasında yapılmaktadır ancak sizlerin müdahalesi için cihazların üzerinde sesi arttırıp azaltma butonları bulunmaktadır. Kulak içi ve bazı kulak arkası modeller de bu görev program değiştirilerek yapılmaktadır.

İzmir İşitme Cihazınızı sudan, nemden, tozdan ve aşırı sıcaklardan koruyun. Cihazınızı yatmadan önce ve banyoya girmeden önce kulağınızdan çıkarın. Kulağınızdan çıkardığınız işitme cihazını pil kapağını açık bir şekilde kutusuna bırakın. Cihaz kutusuna işitme cihazının yanında verilen nem alma tabletleri ile birlikte bırakın ki cihazın nemini alıp kurutsun.

Cihazınızla ilgili her hangi bir sorunda işitme cihazı firmanıza başvurunuz.

İşitme Cihazının Bakımı ;

Kulak işitme arkası cihazlarınız için, kulak kalıplarınızı 2-3 günde bir nemli bir bezle temizlenmeli hortum ucunun kulak kiri tarafından tıkanmasına engel olunmalıdır. Cihazınızı da yine nemli bir bezle veya ıslak mendille belli aralıklarla temizleyebilirisiniz .

Open fit cihazlarda yani kalıp yerine kubbe olan cihazlarda kısa aralıklarla temizlenmeli ve 6 ayda bir de değiştirilmelidir .

Kulak içi işitme cihazlarında ise cihazın içine kir (buşon) kaçmasını engelleyen filtreler bulunmaktadır. Bu filtrelerin temiz kalmasına dikkat etmeli kısa aralıklarla değiştirilmelidir.

İzmir İşitme Cihazı ile Telefonda Konuşmak ;

Kulak arkası cihazlarda telefon da daha iyi iletişim kurmak için telefonu kulak yoluna değil işitme cihazının mikrofonuna tutmak gerekmektedir. Rahatsız edici bir ses çıkarsa telefon ile cihaz arasında ki mesafe bir miktar arttırılmadır.

Categories: İşitme Cihazı

Written by:admin All posts by the author