İşitme Cihazı Nasıl Takılır Ve Çıkarılır

İşitme Cihaz Bakım Teknikleri
İşitme Cihaz Bakım Teknikleri

İşitme Cihazı kullanmadan önce kullanım kılavuzunu okumak önemlidir. Çünkü cihazdan cihaza kullanım değişiklikleri olacağı için her cihazın çalışma mekanizması farklı olabilir. Her cihazda kontrol düğmesi bulunmadığı için bazı cihazlarda ayar, cihaz tarafından yapılmaktadır. Bazı cihazlarda cihazın üst kısmında bulunan sesi yükseltip alçaltabileceğiniz bir buton kısmı bulunur.

Bu sayede sesin yüksekliğini kontrol edebilirsiniz. Cihazı kullanmadığınız zamanlarda kapalı tutmakta fayda var, pili boşuna harcamak istemezsiniz. Cihazınızı yüksek ısıdan korumalı ve yatarken kullanmamalısınız. Aynı şekilde cihazı sudan uzak tutmalısınız. Cihaz suya düştüğü zaman bozulabilir. Bu nedenle cihazınızı kullanırken oldukça dikkatli olmanız gerekir.

İşitme Cihazı Nasıl Takılır Ve Çıkarılır
İşitme Cihazı Nasıl Takılır Ve Çıkarılır

İşitme Cihazını takmak

1. İşitme cihazını kulağınızın arkasına yerleştirin.

2. işitme cihaz nın hoparlör telinin kıvrımını başparmağınızla işaret parmağınızın arasında tutun. Kulaklığın kulak kanalı deliğine dönük olması gerekir.

3. Hoparlör teli başınıza dayanana kadar işitme cihaz kulaklık ucunu nazikçe kulak kanalınıza doğru itin.

İşitme cihazını çıkartmak

işitme cihaz kulaktan nasıl çıkartılacağını ve pil yuvasını açarak nasıl kapatacağınızı anlatım:

Kulaktaki sol/sağ işaretlerine dikkat edin
işitme cihazları, her bir kulağın özelliklerine göre ayarlanır, bu da sol işitme cihazınızın sağdakine göre farklı ayarlandığı anlamına gelir. Kulak arkası stillerde sağ veya sol kulak olarak kolayca ayırt edebilmek için işitme cihaz pil yuvası içerisine renkli işaretler uygulanabilir.

Günümüzde milyonlarca insan, sevdiklerinden ve tutkunu oldukları şeylerden uzakta bir hayat yaşıyor. Bunun tek nedeni iyi işitememeleri. Ancak böyle olmak zorunda değil. Bunu kabul etmiyoruz. Ve fark yaratabileceğimizi biliyoruz. işitme cihaz bir insanın işitme becerisini eski haline getirmenin hayatı nasıl değiştirdiğinin farkındayız.

işitme cihazı

Ama doğal olarak huzursuz ve memnuniyetsiziz. Çünkü işitme kaybı olan herkes için daha fazlasını ve daha iyisini yapabileceğimizi biliyoruz.
Dünya çapında işitme uzmanları olarak faaliyet gösteren ortaklarımızla birlikte, işitme cihaz işitme engelliler için güçlükleri ortadan kaldırarak ve herkesin sesin güzelliğini yeniden yaşamasına yardımcı olmak için yeni ve yenilikçi yöntemler bularak işitme kaybına sürülen bu lekeyle mücadele etme konusunda tam taahhüt veriyoruz.

Hayatta ne kadar net duyarsak o kadar çok duyulmamızı sağlayabiliriz! Sesler dünyayla aramızdaki bağdır ve ailemizle, arkadaşlarımızla ve çevremizdeki insanlarla etkileşimde bulunmamızı sağlarlar. Canlılar olarak bağlantı aramızdır. Ancak şu soruyu kendinize sorun: Bir sesi duyamıyorsanız o ses ne kadar iyidir?

İşitme sorunu yaşayan bir aile bireyinizin olması ya da yakınınızda böyle birinin bulunması zorlu olabilir. Önemsediğiniz insanlara yardımcı olmak için, bu insanlara iyi işitmeye giden yolun düşündüklerinden daha yakın olduğunu göstermek amacıyla bir destek sistemi inşa etmek hayati öneme sahiptir.

işitme cihazları bazı insanların işitme cihaz takmayı düşünürken karşılaştıkları engelleri anladığımız için bunu başarmada size yardımcı olmak için buradayız.

İşitme Cihazı Tanımı

Çok çeşitli tiplere, tasarımlara ve teknik özelliklere rağmen, işitme cihazları, bir kişinin sesleri daha iyi duymasını ve konuşmayı daha net anlamasını sağlayan ve iletişim becerisine genel bir katkı sağlayan küçük, takılabilir elektronik cihazlar olarak tanımlanabilir. Hatta işlemci kapasiteleri itibariyle güçlü mini birer bilgisayar niteliğindedirler.

İşitme cihazları nasıl çalışır?

Neredeyse tüm işitme cihaz türleri, sonucun her kişi için farklı olması gerekmesine rağmen benzer şekilde çalışır. İlk olarak, ses, sesin elektronik, dijital bir sinyale dönüştürüldüğü minyatür bir mikrofon aracılığıyla alınır.

İkinci olarak, sinyal kullanıcının işitme kaybının ihtiyaçlarını karşılamak için işlenir, güçlendirilir ve değiştirilir.

Son olarak, bir alıcı (minyatür hoparlör), işlenen sesi işitme cihaz sisteminize uygun kulaklık tipi aracılığıyla gönderir.

İşitme duyunuzu test eden odyoloji uzmanı, sadece işitme kaybınıza değil aynı zamanda yaşam tarzı ihtiyaçlarınıza da bağlı olarak işitme cihazlarının yardımcı olup olmayacağını ve ne tür işitme cihazlarının yardımcı olacağını tartışacaktır. Daha da önemlisi, çoğu insan gibi her iki kulakta da işitme kaybınız varsa, iki işitme cihaz kullanmayı tercih etmelisiniz; bir işitme cihazı çoğu kez yetersizdir.

İşitme Cihazı Tanımı
İşitme Cihazı Tanımı

Dijital işitme cihaz nedir?

Neredeyse tüm yeni işitme cihazları dijitaldir. Bu, hem işitme kaybınızın hem de yaşam tarzınızın ihtiyaçlarına uyacak şekilde kişiselleştirilerek programlandıkları anlamına gelir.

Yeni işitme cihazlarına alışmak zaman alır ve muhtemelen işitme uzmanınıza, onlarla biraz deneyim kazandıktan sonra bir veya daha fazla ince ayar yaptırmanız gerekecektir.

Tüm dijital işitme cihazlarının, kalabalık bir grup içinde, bire bir konuşma, sessiz bir oda veya daha gürültülü yerler gibi farklı ortamlar için farklı ayarları vardır. Bireysel ihtiyacınızı karşılamak için programlanmış işitme cihazları sayesinde yaşam standardınızın yükseleceğini unutmayın.

Peki ya yenilikler?

İşte burada gelişen yeni teknoloji harikalar yaratıyor. Öncelikle 2 işitme cihaz birbirleriyle haberleşiyorlar, yani birine yapılan ayar diğerine transfer ediliyor. Telefon görüşmeleri eller serbest işitme cihazlarına aktarılıyor. Bluetooth teknolojisiyle işitme cihaz kullanıcıları diledikleri müziği, video ya da TV’nu kolayca dinliyor ve izliyor.

Şarj edilen yeni nesil cihazlar bir tam gün boyunca kullanıcısına kesintisiz hizmet veriyor ve daha da ilginç olanı bu cihazların ayarları evinizin/ofisinizin konforunda uzaktan yapılabiliyor. Düşünün ki yazlıktasınız ve işitme cihazlarınızı ayarlatmanız gerekli – bir akıllı telefon uygulamasıyla bu da mümkün. Son olarak üst grup cihazlarda cihazın belirli işlevleri için kulağınıza çift tıklamak bile yetiyor – Nasıl ama? İşitme Cihazı Bakım Önerileri 2023

İşitme cihazı nasıl seçilir?

İşitme cihaz seçimi yapılırken bir işitme cihaz satış ve uygulama merkezinden destek alabilirsiniz. İşitme cihazına karar vermek için işitme kaybı türü ve cihazı kullanacak kişinin istekleri ölçüt olarak kullanılmaktadır. Satın alacağınız işitme cihazının ISO, CE FDA kalite belgesine sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca işitme cihaz satın almayı düşündüğünüz firma T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın garanti kartına ve Satış Sonrası Servis Hizmet Yeterlilik Belgesi’ne sahip olmalıdır. İşitme Cihazı Ne Zaman Kullanılır 2023

İşitme cihazı hangi marka tavsiye?

İhtiyaçlarınız için doğru işitme cihazını bulmanın, işitme kaybınızın türüne ve şiddetine bağlı olabileceğini unutmamak önemlidir. Bir odyolog aracılığıyla satın alınan işitme cihazları, odyogramının (işitme testi) özelliklerine göre her kişi için ayrı ayrı programlanır. İşitme cihaz markaları arasında seçim yaparken işitme merkezimizdeki işitme uzmanlarımız sizin için en iyi işitme cihazını sunacaklardır. nokta işitme

İşitme cihazı nasıl seçilir?
İşitme cihazı nasıl seçilir?
Categories: İşitme Cihazı

Written by:admin All posts by the author

WHATSAPP DESTEK
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?